Ubytování v Černé v Pošumaví na Lipně - Wizard´s club penzion Černá v Pošumaví

Lipno - Lipensko, kde se nachází i Černá v Pošumaví, se stalo oblíbeným turistickým a rekreačním místem v jižních Čechách. Údolní nádrž Lipno je vodní dílo vybudované na řece Vltavě v letech 1952-1959 a se svojí délkou vzdutí 42 km a rozlohou 4870 ha je největší vodní plochou na území České republiky. Lipno proto také bývá označováno za České moře.

Kdo navštíví Lipno, tak si ho zamiluje, ať vyhledává sport, rybaření, houbaření, nebo je jeho prioritou poklidná rodinná dovolená s dětmi. Právě Černá v Pošumaví leží v centru Lipenska, v místě, kde je vodní plocha nejširší - až 5 km. V Černé v Pošumaví je od jezera hrází odděleno tzv. Malé Lipno, které je svými přírodními břehy ideálním místem ke klidné relaxaci a koupání, rybařině i procházkám po stezce kolem vody. U břehů velkého jezera je pak vybudována obecní písčitá pláž s tobogánem, zahrát si zde můžete i minigolf.

 

Wizard Lipno penzion - celoroční ubytování v Černé v Pošumaví

Wizard penzion v Černé v Pošumaví poskytuje ubytování v čisté a upravené obci, v které najdete jak obchod se smíšeným zbožím (v bezprostřední blízkosti penzionu), tak i další služby - poštu, čerpací stanici, autoservis, pneuservis, infocentrum, půjčovnu loděk a šlapadel, půjčovnu kol, prodejnu rybářských potřeb, letní kino aj. Dosažitelnost obce je autobusovými i vlakovými spoji, byla obnovena i lodní doprava, spojující Černou v Pošumaví s dalšími místy u břehů Lipna.

 

Příjemné ubytování v Černé v Pošumaví - ubytování ve Wizard penzionu Černá v Pošumaví

 

 

ubytování Černá v Pošumaví penzion Wizard - foto Černá v Pošumaví

 

Prohlédněte si letecké foto obce Černá v Pošumaví s vyznačením polohy penzionu Wizard´s club Lipno.

 

Ubytování v Černé v Pošumaví - ubytování v penzionu v obci ležící v srdci Lipenska