Budování nového bazénu - jaro 2015

 
Zima snad už definitivně ukončila svoji nadvládu, a tak jsme se pustili do náročného úkolu - namísto stávajícího menšího zahradního bazénu zbudovat nový.
 

 

nový bazén bazén je o rozměrech 400 x 800 cm, hloubka 130 cm, lagunový vstup se třemi schůdky
nad ním je podchozí zastřešení, které má v nejvyšším bodě výšku 240 cm

 

 

Zakázka byla od podzimu roku 2014 zadána firmě Albixon, která by snad měla být zárukou kvalitního provedení samotného bazénu a jeho zasřešení. Na nás zůstalo provést zemní práce a připravit staveniště.

 
  • Prvním krokem bylo vybourání bazénu starého a vybagrování dostatečně velké jámy pro bazén nový. 
 
  • Potom nastoupila parta betonářů a vytvořila naprosto úžasně rovné dno, tyto pracanty mohu s klidným svědomím doporučit. Fotodokumentace této etapy bohužel není, nějak jsem nestíhala fotit mezi vločkama sněhu :(
 
  • V pátek 24. dubna byl budíček v 5 hodin ráno - v tu dobu dorazilo auto s bazénem a zanedlouho i jeřáb. Vše šlo jako na drátkách, a tak ještě před obědem byl bazén usazen, připojen na filtraci a odzkoušen provoz čerpadla. 
 
  • Poté následovaly betonářské práce - v několika fázích bylo třeba bazén obetonovat a následně vytvořit i vrchní desku okolo celého bazénu. Zároveň byly provedeny terénní práce - rozhrnuta přebytečná hlína z výkopu a zaseta tráva. 
 
  • Celé dva týdny neúspěšně čekáme na příležitost položit kamenný koberec. Problém je v tom, že při této práci a ani následujících 24 hodin nesmí pršet, což je ale bohužel v současnosti beznadějné. A protože zastřešení již je na cestě, nezbývá nám nic jiného, než nad celou stavbou postavit provizorní stan, abychom vše stihli včas. Počasí nám celé jaro opravdu vůbec nepřeje. Jediné pozitivum, které déšť přináší, je pravidelné a vydatné zalévání nově zaseté trávy, kolem bazénu je již krásně zeleno.
 
  • HOTOVO !!! :)  Zastřešení je na svém místě, nakonec jsme nepřízeň počasí ustáli a celé jarní snažení dotáhli do vítězného konce. Přejeme vám krásnou dovolenou ve Wizardu.